Plastik Cerrahi > Yüz Estetiği

Bişektomi

Yüz yapısının nasıl olduğu ve özellikle elmacık kemiklerinin nasıl göründüğü kişilerin güzellik olgusunu değiştiren bir durumdur. Birçok kadın ve erkek iyi bir yanak görünümüne sahip olmak ister. Bişektomi tam da bu amaçla tercih edilen önemli bir yanak estetiği operasyonudur. Bu operasyon sayesinde çok daha iyi görünen bir yanak görünümüne sahip olunabilmektedir. Merak edenler için konuya ilişkin çok daha önemli detaylar vermek ve operasyon hakkında tüm detayları belirtmek istiyoruz.

Bişektomi Nedir?

Yanak cerrahisi olarak da bilinen bişektomi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Herkes dolgun elmacık kemiklerine ve ince bir yüz yapısına sahip olmak istese de bu her zaman mümkün değildir. Oysaki tüm bu unsurlar kadın veya erkek fark etmeksizin kişilerin güzel görünmesi için son derece önemli unsurlardır. Yanak cerrahi operasyonları ile kişilerin daha estetik yanak yapısına ve daha ince bir yüz yapısına sahip olması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında kişiler hem daha genç hem daha güzel görünmektedir.

Bişektomi Kimler İçin Uygundur?

Bişektomi uygulamasının yapılamayacağı koşulları şöyle sıralayabiliriz; İşlemi yaptıracak olan kişinin kilosunun normal olması ve yuvarlak bir yüze sahip olması gerekir. Kişinin 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşını geçmemiş olması gerekir. Genel olarak bu tarz işlemler hamile ve emziren kadınlara önerilmemektedir. Yukarıda belirttiğimiz kişiler dışında işlem herkese uygulanabilir. Tüm bunların yanında yine de işlem için uygun olup olmadığınızı anlamak için uzman bir hekim ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

İşlem öncesinde hastanın bazı konulara dikkat etmesi işlem sonrasında oluşabilecek komplikasyonları engelleyecek ve iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bişektomi öncesinde dikkat edilmesi gerekenlere gelince:

Ameliyattan bir hafta kadar önce mutlaka alkol ve sigara kullanımı bırakılmalıdır.
İşlemden bir hafta önce tüm kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır.
Hastanın düzenli olarak kullandığı ilaçlar varsa bunları önceden doktoruna bildirmesi gerekir.
Kronik rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına operasyon öncesinde danışmaları gerekir.

Yanak inceltme işlemi olarak da bilinen Bişektomi lokal anestezi altında yapılır. İşlem öncesi ilkin ağız temizliği yapılır. Temizlik, enfeksiyon riskini azaltma açısından son derece önemlidir. İşlemde yanağın içinde küçük bir kesi oluşturularak bu bölgede yer alan yağ dokusu çıkarılır. Bu yağ çıkarıldığında hasta çok daha ince bir yüz yapısına sahip olur. İşlem ortalama her iki yanak için toplam 35-40 dakika sürer. Açılan kesiler dikilerek bandaj uygulaması yapılır ve işlem tamamlanır. İşlem sonrasında hasta aynı gün içinde hastaneden taburcu edilir.

Bişektomi sonrası iyileşme süresi genellikle iki hafta sürer. İşlemden sonraki üç gün kanama riskine karşı yalnızca yumuşak yemekler ve soğuk içecekler önerilir. Ayrıca hastanın güneşe maruz kalmaması da önerilir. Sigara, alkol ve kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar kullanılmamalıdır.

Ameliyat sonuçları genel olarak mükemmeldir. Ama tabi tam olarak sonuçların alınması için şişliklerin inmesi beklenmelidir. Yüzde şişlikler varken operasyonun etkileri muhtemelen görünmeyecektir. Hastaya işlem yanak içinden yapıldığı için herhangi bir iz veya işlemi belli eden görüntü oluşmaz. İşlem sayesinde oval yüz görünümü düzelir ve hasta çok daha ince bir yüz yapısına sahip olur. Bu ayrıca kişinin daha çıkık elmacık kemiklerine sahip olmasını da sağlayan önemli bir işlemdir.

Hollywood yanağı operasyonu ile Bişektomi birbirlerine karıştırılan operasyonlardır. Ancak iki işlem ve alınan sonuçlar birbirlerinden farklıdır. Özellikle Hollywood yanağı operasyonu çok daha kapsamlı bir işlemdir. Kişiden bu işlem sırasında çok daha fazla yağ dokusu alınır ve ayrıca çene ve elmacık kemiği bölgesine daha fazla müdahale edilir. Bu işlemde ise yalnızca yanak bölgesinden bir miktar yağ dokusu alınarak daha ince bir yüz görünümü sağlanır. Hollywood yanağı operasyonunda kişide ciddi değişimler meydana gelirken bu işlemde o kadar ciddi değişimler yaşanmaz.

Bişektomi işlemi her ne kadar kolay görünse de aslında her müdahalenin riskleri vardır. Bişektomi sonrasında yüzde şişlik, kızarıklık ve kesi yerinde ağrı görülebilmektedir. Çok nadir olarak bazı ciddi komplikasyonların yaşanma ihtimali vardır. Bu yüzden dikkat edilmeli, işlem sonrasında belli aralıklar ile bölgeye soğuk kompres uygulanmalı ve enfeksiyon ihtimaline karşı ağız gargarası yapılmalıdır.

En fazla merak edilen konulardan biri de Bişektomi işleminin herhangi bir zararı olup olmadığıdır. Genel olarak risksiz ve kolay olsa da işlemin zararının olup olmayacağı işlemi yapan doktora ve işlemin yapıldığı yere göre değişebilir. Bu tarz işlemler steril ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde çok ciddi sorunlar ile karşılaşma riski vardır. Bu yüzden doktor ve klinik seçimi son derece önemlidir. İyi bir doktor ve iyi bir klinik ile kişiler mükemmel sonuçlar elde edebilmektedir. Sizler de daha ince bir yüze sahip olmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Yanak cerrahisi operasyonları kişilerin daha iyi görünebilmesi için son derece önemli olan işlemlerdir. Ancak kişiler bu işlemlere dair her detayı kolaylıkla öğrenememektedir. Okuduğunuz yazımızda bizler bu işleme dair merak edilen tüm detaylar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bunları inceleyerek sizler de detaylı bilgi edinebilirsiniz. İşlemin en fazla merak edilen detayı ise kuşkusuz fiyat konusudur. İşlem sırasında hastaya uygulanacak olan müdahaleler fiyat konusunu belirleyen en önemli unsurlardır. Bu sebeple de öncelikle hastaya ne tür müdahalelerde bulunulacağına karar verilmelidir. Bişektomi işlemi ve bu işleme ilişkin fiyat bilgisi almak için ilk yapmanız gereken öncelikle uzman bir doktor ile görüşmek olacaktır. Bu sayede sizlere bir yol haritası çıkarılacak ve detaylı bilgi verilecektir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket