Medikal Estetik > Ameliyatsız Yüz Germe

Altın İğne

Yaşın ilerlemesi, güneş ışınlarının etkisinde kalma, mevsimler arası geçiş, hava kirliliği ve çalışma şartları gibi pek çok faktör cilt üzerinde istenmeyen etkiler oluşturur. Daha sağlıklı, canlı ve genç bir cilt görüntüsü için son zamanlarda gelişen medikal teknoloji ile güncel uygulamalar yapılmaktadır. Lazer ışınları ve radyo dalgaları ile gerçekleştirilen işlemler bunların büyük bir kısmını oluşturur. Altın iğne de bu uygulamalar içinde yer almaktadır. Fraksiyonel radyo frekans (FRF) dalgası uygulaması veya daha yaygın kullanılan ismiyle altın iğne son dönemde cilt üzerinde güvenle uygulanan yenilikçi tekniklerden biridir.

Altın İğne Uygulamasının Amacı Nedir?

Altın iğne uygulaması ile cilt yüzeyine etki edilmeden direkt olarak cilt altı hedeflenir. Cildin daha canlı, parlak, gergin bir görünüme ulaşması sağlanır. Basit bir yöntem olan aynı zamanda herhangi bir kesi veya yara olmadan yüzün gençleşmesine imkân tanır. Bu uygulama sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşulur.

Altın İğneyi Kimler Tercih Edebilir?

Özellikle cilt lekeleri, çatlaklar, sivilce izleri, kırışıklık ve benzeri sorunlardan şikâyet yaşayan kişiler altın iğne uygulaması yaptırabilir. Kısa süreli seanslar şeklinde yapılan bu işlemin ardından daha genç, güzel ve canlı görünen bir cilde sahip olunur. Herhangi bir yaş sınırı bu işlem için söz konusu değildir. Aynı şekilde kadın ya da erkek fark etmeden altın iğne tedavisi kullanılabilir. Ciddi bir cilt sorunu olan kişilerin ise işlem öncesinde muhakkak bir hekime danışması gerekir.

Çok sayıda cilt kusurunu tedavi edebilme özelliğine sahip olan bir cilt yenileme yöntemidir. Bu sebeple de kullanım alanı oldukça fazladır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Yanık ve yara izlerinin tedavileri,

Kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesi,

Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi,

İnce kırışıklıkların yok edilmesi,

Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi,

Akne ve izlerinin tedavisi,

Göz çevresi morluklarının giderilmesi,

Gözeneklerin sıkılaştırılması,

Vücutta form kaybının görüldüğü ve sarkıklıkların var olduğu bölgelerin düzeltilmesi,

Cilt lekelerinin ortadan kaldırılması gibi alanlarda uygulamasından yararlanılabilir.

Altın iğne hem yüz hem de vücutta rahatlıkla kullanılabilen bir tekniktir. Cildin gençleştirilmesi, canlandırılması ve kusurların ortadan kaldırılması işlemi vücutta arzu edilen herhangi bir bölge için uygulanabilir. Bacaklarda geniş alanlara yayılmış olan çatlakların tedavisi gibi büyük çalışma alanlarını içeren uygulamalarda uygulaması birkaç seans yapılır. Aynı şekilde birkaç bölgeye birden işlem uygulanacak ise seans süresi normale göre biraz daha uzun olur. Her bölgenin işleme vereceği yanıt süresi farklı olmaktadır. Ayrıca hedefe yönelik olarak tedavi planı değişkenlik gösterir. Bu gibi nedenlerle farklı bölgeler için farklı randevu tarihleri uygun görülebilir. Uygulamadan istenilen sonucun alınabilmesi için seansların aksatılmadan yaptırılması gereklidir.

Altın iğne işleminden önce uygulama alanı temizlenir. Yüz bölgesinde uygulama yapılacak ise makyaj kalıntılarından arındırılır. Derinlemesine gerçekleştirilen cilt temizliğinin ardından anestezi etkisi içeren krem uygulanır. Ucuna aparat takılan ve bu işlem için üretilen radyofrekans cihazı, cilde temas ettirilir. Temas eden bu cihazın ucunda çok sayıda mikro iğnecikler bulunur. Altın iğne cihazı cildi tarar. Altın iğneler uzman tarafından ayarlanan derinlikte cilde temas eder. Bu temas ile birlikte cildin içerisine ani giriş çıkışlar yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmez ama cildin alt tabakasında kolajen ve elastin üretiminin artması sağlanır.

Altın iğnelerin yapısındaki iletkenlik sayesinde ciltaltına en yüksek enerji iletilir. Eğer hasta mezoterapi kokteylleriyle daha fazla etkileşim almak istiyorsa, özel olarak hazırlanan kişiye özel solüsyonlar açılan kanallar ile emdirilir. İşlemin ardından cilt üzerinde hafif pembemsi bir kızarıklık meydana gelebilir. Bu kızarıklık birkaç saat içinde kendiliğinden ortadan kaybolur. Hasta uygulamanın ardından hastanede yatmaz. İşlemden sonra normal yaşamına dönebilir. Uygulamadan sonraki gün işine başlayabilir. Altın iğne işleminin ardından uygulama yapılan bölgeye kese ya da peeling yapılmamalıdır. Vücudun terlemesine neden olacak aktivitelerden kaçınmak gerekir.

Piyasada çok sayıda cilt yenileme ve gençleştirme işlemleri için kullanılan yöntem ve cihaz mevcuttur. Bunlardan hangisinin veya hangilerinin tercih edilmesi gerektiğine kişiler kendi başına karar veremez. Uygun yönteme hekim önerileri doğrultusunda karar verilmelidir. Ancak uygulama çeşitli avantajları mevcuttur. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

İşlemin ardından cilt üzerinde pullanma, kabuklanma veya soyulma oluşmaz.

Şişlik, morluk ve kızarıklık olmaz. Bu sebeple uygulama dışarıdan bakıldığında fark edilmez.

Geçici değil uzun süreli etkiler elde edilir.

İlk seanstan itibaren olumlu etkiler gözlenmeye başlanır.

Hastanede kalmayı gerektirmez.

Kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

Cilt yenileme ve kusurları giderme konusundaki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Her türlü cilt tipinde ve ten renginde uygulanma imkânı vardır.

Cerrahi girişim içermez.

Oldukça kısa süreli bir işlem olduğundan hasta konforunu ön planda tutar.

Altın iğne tedavisi konusunda sıklıkla merak edilen konuların başında altın iğne fiyatları ve tedavi maliyetleri gelmektedir. Her hastada çalışılması gereken bölgenin alanı ve deformasyonun yoğunluğu farklı olacaktır. Bu farklılık da fiyat değişkenliğine neden olur. Bu sebeple doktorun yapacağı muayenenin ardından fiyat, seans sayısı, seans aralıkları gibi konularda detaylı bilgi alınabilir.

Tedavi uygulamaları iki hafta aralıklarla ortalama üç seans olacak şekilde yapılmaktadır. Problemin kaynağına ve nedene göre daha fazla seans uygulaması yapılabilir. Bu kararı doktor vermektedir. Seanslar esnasında lokal anestezik krem uygulanır. Bu kremle birlikte ağrı hissedilmez. Sonuçlar ilk seansın ardından fark edilir. İlerleyen seanslarda etkinlik daha da belirgin hale gelecektir.

İnfini altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede sıklıkla başvurulan yöntemler arasında yer alır. Yöntemi sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi şeklidir. İz tedavisinde de kullanılmaktadır. Özellikle izlerin direkt olarak içine uygulandığı için oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca izleri daha iyi ve daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir.

Altın iğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan biri özellikle yüzde bulunan sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları sayesinde küçülür. Sivilce izlerinin derinlikleri azalır. Derinliği azalan sivilce izleri hafifler ve seansların ardından yok olur. Saç ekimi tedavileri için sitemizde bilgilere ulaşabilirsiniz. Geniş gözenekler daralır, böylece cilt daha canlı bir görünüme kavuşur. Bunun için fraksiyonel CO2 lazerle kombine edilerek kullanmak tedavinin etkilerini arttırmaktadır. Altın iğne tedavisi cilt üzerinde bulunan izleri yok etmektedir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket