Plastik Cerrahi > Yüz Estetiği

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Alın germe kaş kaldırma operasyonu estetik açıdan genç görünmek ve fiziksel görünümde oluşan sorunları düzeltmek amacı ile uygulanan bir operasyondur. Yüzümüzde yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlere bağlı olarak alın bölgesinde paralel çizgiler oluşur. Bu çizgiler kaş ve göz kapağı şeklini olumsuz etkiler. Alında birbirine paralel çizgiler oluşurken kaş arasında da dikey bir hat meydana gelir. İnsanlar zaman içerisinde bu görüntüden rahatsız olabilir. Teknolojinin ve tıp alanının gelişmesi ile bu sorunlar alın germe kaş kaldırma işlemi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Operasyon sırasında genel anesteziye gerek duyulmaz. Sedasyon uygulayarak bu işlem tamamlanabilir. İşlem süresi hastanın durumuna göre 25-50 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Her yaştan kişiye uygulanabilen bu operasyonu son yıllarda erkekler de kadınlar kadar tercih etmektedirler.

Alın Germe Operasyonu Çeşitleri

Alın germe operasyonu iki farklı yöntemle gerçekleştirilebilir. Bu metotlar klasik alın germe ve endoskopik alın germe operasyonlarıdır. Klasik alın germe operasyonunda saçlı derinin altından kesi yapılır ve alın bölgesinde sarkma oluşturan fazla deri alınır. Endoskopik yöntemdeyse bu cihazın uç kısmında bulunan kamera yardımı ile tüm kaslar ve dokular net olarak görülür. Bu işlem çok küçük bir kesiden girilerek yapılır. Kaş ve alın derisi olması gereken noktaya ulaşana kadar fazla deriler cihaz yardımı ile çıkartılır. Endoskopik operasyonun iyileşme süresi çok daha kısadır. Alın germe kaş kaldırma operasyonu hangi yöntemle uygulanırsa uygulansın hasta için konforlu bir işlemdir ve aynı gün eve gidebilir. Başarılı bir sonuç elde etmek için doğru operasyon tekniği çok önemlidir. Doktor operasyon çeşidine karar vermek için ilk olarak fiziki muayene yapar. Muayene sırasında hastanın geçmiş sağlık öyküsünü, yaşını ve kronik hastalıklarını sorgular.

Kaş Kaldırma Operasyonu Neden Yapılır?

Alın germe kaş kaldırma operasyonunun bazı nedenleri vardır. Bu nedenle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genel olarak bakıldığında operasyonun nedenleri; Kollajen üretiminin durmasına bağlı olarak derinin esnekliğini kaybetmesi ve sarkması, Sarkan derinin kaşların olması gereken yerden daha aşağı bir bölgeye kaydırması, Kas düşmesi nedeni ile kişinin görüş açısının azalması ve göz kapağı sorunları yaşaması, Alında oluşan çizgilerin ve düşük kaşların sürekli yorgun bir görüntü oluşturması, Yaşı olduğundan daha fazla göstermesi ve sürekli mutsuz bir görüntü oluşturması. Sıraladığımız bu nedenlerden bir tanesi bile operasyona karar vermek için yeterlidir. Yoğun çalışma temposu içinde kişisel bakımına zaman ayıramayan ve düzenli olarak cilt bakımı yapamayan kişiler cilt problemlerine açıktırlar. Bu nedenle yaşlanma belirtileri çok net görülür. Bu tarz operasyonlar ile büyük avantajlar sağlayarak zaman kazanabilirler.

Alın germe kaş kaldırma operasyonu estetik cerrahi uygulamalar operasyonları arasında en az komplikasyona sahiptir. Kanama yok denecek kadar azdır ancak buna rağmen bazı vakalarda cerraha ve hastaya bağlı komplikasyonlar gelişebilir. Kişi operasyondan sonra pansuman ve bakım işlemlerini düzenli olarak yaptırmazsa enfeksiyon gelişebilir. Operasyon sırasında kesi yapılır. Atılan bu kesilere ilk günlerde mutlaka pansuman yapılmalıdır. Estetik uygulamalarda ilk amaç doğallığı korumak ve yapay görüntünün oluşmasını engellemektir. Kişinin yüz hatlarını dikkate alarak doğru oranlarda kaş kaldırma operasyonu yapılmalıdır. Kaşların fazla kalkması da yüz ifadesini olumsuz etkiler. Bu nedenle kişinin ameliyat sonucundan memnun olması için mutlaka cerrahın tecrübeli olması gerekir.

Alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı bazı avantajlar sunar. Kişinin operasyondan sonra görüş açısı artar ve daha konforlu bir şekilde görmeye başlar. İyileşme süresi çok kısadır. 10 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilir. Bakışlar ve fiziksel görünüm tamamen genç, canlı ve enerjik bir hal alır. Kaşlar daha orantılı ve doğal görünüme kavuşur. Kesiler saçlı deri içerisinden atıldığı için belli olmaz. Alın germe ve kaş kaldırma operasyonunun avantajlarından yararlanabilmek için dikkat etmeniz gereken iki adet kriter vardır. Birinci kriter bu alanda uzmanlaşmış ve doğal görünüme önem veren bir cerrah seçimidir. İkinci kriterse operasyonun tam teşekküllü bir hastanede uygulanmasıdır. Operasyona karar verirken detaylı araştırma yapınız. Araştırma yapmadan hastane seçimi yapmayınız.

Alın germe kaş kaldırma operasyonunun sonucu uygulanan kişiye bağlı olarak değişir. Operasyon sonuçları genel olarak genel olarak 5-10 yıl arasında değişiklik gösterir. Bununla birlikte, düzenli olarak cilt bakımı yapmak, doğru nemlendirici ürünler kullanmak ve kolajen takviyesi almak gibi işlemler operasyonun kalıcılık süresini artırabilir. İşlemi yapan cerrah operasyon sonrası bakım ve önerilerini sizinle paylaşır. Ayrıca düzenli olarak doktor kontrolüne gitmeniz de büyük avantajlar sağlar. Cilt tipinize uygun ürün seçiminde doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Cildinizi tanımak ve ihtiyaçlarını bilmek her zaman sizin için büyük faydalar sağlar.

Kaş kaldırma işlemi tek başına uygulanırsa genellikle 20 dakika gibi bir sürede tamamlanabilir. Ancak hastanın yaşı, deri elastikiyeti ve yüz bölgesinde görülen sarkmalara göre alın germe kaş kaldırma operasyonu kombine olarak uygulanabilir. Böyle durumlarda operasyon 1 saat sürebilir. Operasyonun yöntemi ve kişinin sarkma derecesi operasyon süresini etkileyen faktörlerdir. Ayrıca işlemi yapan cerrahın el tecrübesi de zaman açısından önemli olan bir diğer faktördür. Başarılı ve tecrübeli cerrahlar kısa sürede bu operasyonu tamamladıkları için hastaların iyileşme sürelerini de kısaltırlar. Tıbbi uygulamaların süresi ne kadar kısa olursa hastaların iyileşme sıraları da o kadar kısa durur.

Alın germe kaş kaldırma operasyonu saçlı derinin dibinden ya da içerisinden uygulanır. Zaman ilerledikçe çıkan saçlar izlerin görünmesini engeller. Endoskopik yöntemle uygulanan işlemde kesiler çok küçük olduğu için kesinlikle iz kalmaz. İz kalması sizi rahatsız ediyorsa doktorunuza danışarak uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Estetik amaç güdülerek uygulanan tıbbi operasyonların en önemli kriteri iz kalmasını engellemektir. Alın germe ameliyatı tıpkı burun düzeltme ameliyatındaki kadar ağrısız geçmektedir. Genç görünmek ve öz güveni artırmak için uygulandıkları için iz kalması istenmeyen bir durumdur. Operasyon yöntemi ve operasyon sonrası uygulanan yara bakımı ile bu izlerden kurtulabilirsiniz. Son yıllarda üretilen yara bakım kremleri hücre yenilenmesine neden olur. Bu kremlerin düzenli kullanılması ile ameliyat izleri sonsuza kadar giderilebilir.

Operasyonu ücretleri işlemi yapılan hastanenin merkezine, cerrahın operasyon fiyatına, işlem için kullanılan yöntemin çeşidine, operasyonun süresine ve uygulanacak kombine tedavilere göre belirlenir. Estetik operasyonlar sigorta kurumu tarafından karşılanmaz. Özel hastanelerde operasyon fiyatları birbirinden farklıdır. Aynı işlemi fazla fiyat ödeyerek almamak için detaylı araştırma yapmalısınız. İnsan sağlığını ön planda tutan ve ticari ama gütmeyen hastaneleri tercih etmelisiniz. Başarılı ve sonucundan memnun kalacağınız bir operasyon yaptırabilmek için kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için çağrı merkezlerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket